Potkala jsem Elffiho

Fenomén: Slenderman

5. února 2014 v 10:05 | Codename: KYB 130896 ツ |  Adminovy keci
(image by DaRkScArEcRoWs)
Je temná noc. Jste sami v lese. Nejste si ani jistí, co zde pohledáváte. Po ruce máte baterku a víte jen, že máte sbírat papírky. Už jste u druhého, když vás přepadne pocit, jako by vás něco sledovalo. U každého dalšího papíru jste stále nervóznější a nervóznější. Ohlédnete se za sebe a najednou se vám rozostří zrak a vy se nemůžete ani pohnout. Poslední, co stačíte zazřít, než ztratíte vědomí, je prázdný bílý obličej bez očí či úst…

Takhle nějak vypadá známá indie (nezávislá počítačová hra) survival horror hra s názvem Slender: The Eight Pages. Vaším úkolem v ní je sesbírat osm papírků a dát si pozor, aby vás nechytil Slenderman, který se po herním světě libovolně přemisťuje. Čím více papírků máte, tím je hra těžší.

Ale kdo to vlastně Slenderman je? Pokud trochu zagooglíte, dozvíte se, že je Slenderman znám už ve starověkém Egyptě. Později je roku 1540 nalezena dřevořezba v Německu s touto postavou. Nejnovější informace pocházejí z roku 2011 z USA. Slenderman je popisován jako 2 metry vysoký muž, bez obličeje, mající 2-6 rukou či chapadla a v černém kvádru. Nejčastěji by se měl vyskytovat u lidí, která brzy čeká smrt, nebo u malých dětí. Říká se, že ten, kdo ho uvidí, zemře, nebo zmizí. Také může na člověka přivést absolutní paranoiu, nebo smrtelnou nemoc. Nikdy za sebou nezanechává nějaké důkazy. Často se objevuje na fotkách s dětmi, které pak záhadně ze dne na den a beze stop zmizí. Ale co je na tom pravdy? Upřímně, vůbec nic. V roce 2009 byl vytvořen Victorem Surgem na internetovém fóru Something Awful jako příspěvek do soutěže o editování fotografií, aby obsahovaly něco nadpřirozeného. Brzy se Slenderman stal celosvětovým fenoménem, začaly s ním vznikat meme, fanarty, cosplaye, Enderman v Minecraftu byl podle něj také stvořen. Avšak někteří lidé stále věří, že bytost podobná Slendermenu doopravdy existuje. V USA bylo zaregistrováno přes 30 únosů dětí, které nikdo nikdy nenašel, žádné stopy, žádní podezřelí, prostě nic. Co kdyby to všechno byla pravda? Co když tam někde skutečně existuje podobné stvoření, skrývající se ve stínech a vyhledávající svou další kořist?

článeček do školního časopisu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama