Potkala jsem Elffiho

Srpen 2014

Želvy ninja 2014 - recenze

30. srpna 2014 v 22:55 | Křeček Izuru |  Recenze
Kdo by neznal příběh želviček. Čtveřice želvích brášků Leonarda,Raphaela,Donatella a Michelangela, kteří za pomocí látky zvané Mutagen zmutovaly do humanoidní podoby. Žijí v kanalizaci New Yorku, kde jsou vychováváni mistrem Třískou - ninjou zmutovaným do podoby obrovského potkana.


Design 1.9

26. srpna 2014 v 12:11 | Křeček Izuru
Po dlouhé době (tuším rok?) jsem tu s novým vzhledem blogu. Zplácán dokopy za nějakých 10-20 minut.

Název:
We could have been beautiful
Barva:
Černo-modrá
Motiv:
Eddie Gluskin a Waylon Park z Outlast:Whistleblower
Spokojenost:
95%
Náhled:

Úvod

6. srpna 2014 v 11:45 | Křeček Izuru |  Kronika Havrana - kapitoly
Náš svět vznikl před miliardami let. Od té doby prošel mnoha změnami. Tu vznikl život, tu se posunul kousek země, tu se kousek zaplavil a tu vymřela téměř celá populace. Než se situace ustálila do podoby, jak ji známe dnes, vystřídala několik set obyvatel, dokud se dominantní rasou nestali lidé.
Člověk je tvor společenský. Utváří skupiny, klany či celá města. Právě tento pud ho vedl k tomu přemýšlet, zda jsme ve vesmíru sami. Už od těch dob, kdy jsme si začali uvědomovat, že naše Země je velká kamenná koule, vznášející se v nekonečnu vesmíru, jsme vzhlíželi k obloze a hledali jiný život. Dnes už víme, že jsme v naší a několika blízkých slunečních soustavách sami. Co si však neuvědomujeme je, že společně s naším vesmírem koexistuje ještě nekonečně mnoho dalších, v jiných dimenzích. Některé jsou totožné s tím naším, některé jsou naprostým opakem a jiné zase naprostým chaosem. Tyto dimenze odděluje Meziprostor - čiré prázdno, prostor beze zvuků, bez barev, bez světla. Avšak nekdy se povede přes Meziprostor cestovat. Slouží k tomu tzv. Brány. Samovolně se vytváří v místech, kde je Meziprostor nejužší. Prostor z našeho světa se stočí a vytvoří tunel, který se propojí s nejbližším světem. Stane se, že tudy nějaký člověk propadne a dostane se do druhého vesmíru. Nejčastěji má tu smůlu, že se za ním brána uzavře. Ještě častěji však propadají "věci" z jiných dimenzí k nám.
Mezi touto různorodou směsí existuje svět jménem Dissonatia[dysonacia]. Přirovnat ho k něčemu, co je lidem známé, nazvali by jsme jej peklem. Od pradávna je obýván bytostmi zvanými Geminex, které až podezřele připomínají naše představy o démonech. Geminex jsou inteligentní, převážně humanoidní tvorové schopni magie. Žijí ve společenstvích podobně jako lidé. Jsou oboupohlavní - mají jak samčí tak samičí orgány. Pohlaví rozlišují dle toho zda jsou dominantní(on) či submisivní(ona).
Geminex žili dlouho v izolaci od ostatních světů, jakmile se však objevily Brány, naučili se je ovládat a otevírat dle vůle. Dostali se do lidského světa, kde objevili nový zdroj potravy - lidské duše a životní energii. Někteří z nich se staly bohy a pravidelně se ke svým uctívajícím vraceli, jiní byli nenáviděni a obáváni jako démoni a proto se vraceli trýznit lidi ve snech. Netrvalo dlouho a první Geminex se zkřížíl s člověkem. Potomci takovýchto vztahů mají nadlidskou a v mládí mají možnost přijmou svou démonickou podstatu a odejít do Dissonatie nebo zůstat jako člověk na Zemi. Tak začali do démonického světa pronikat Unutigma - jednopohlavní.
Dissonatia však není obydlena pouze těmito tvory. Žije zde různorodé množství zvířat - od drobných rypoušků velikosti myši, připomínajících potkana s chobotem, přes kladorohy - štíhlé, osrstěné, šestinohé tvory o velikosti menšího slona, až po tunkwory - gigantické mořské tvory, světélkující ve tmě. Také je zde zastoupena vcelku početná menšina lycanů, prvních a prapůvodních předků dnešních vlkodlaků, jež se do lidského světa rozšířili stejně a z podobného důvodu jako 'démoni' - lidské maso. Zde se však také začali pářit s lidmi a vyvinuli se do podoby, v jaké je známé dnes. Jsou již odjakživa nenáviděni, opovrhováni, je jim zapovězen vstup do měst a styk s ostatními obyvateli.
Do toho světa se narodil Havran, Geminex ze šlechtické krve. Často navštěvuje lidský svět a jeho cílem je, aby z těchto záletů vzešel jeho následník....

Kronika Havrana

6. srpna 2014 v 10:57 | Křeček Izuru

Kapitoly


Postavy


Flora a fauna

Ostatní