Potkala jsem Elffiho

Report - Animefest 2015

5. května 2015 v 20:22 | Křeček Izuru |  Adminovy keci
Vážení profesoři, milé studentky a studenti. Jako každý rok se vám i tento otevírají dveře naší školy. Vítejte na Střední Akademii.
Další ročník AFka je tu, tentokrát s tématem školy :)
Pátek: Tento ročník byl, kromě několika jiných věcí, výjimečný i v tom, že jsme se poprvé ubytovali někde jidne, než v tělocvičně. A popravdě, náš hotel byl jeden z těch silnějších zážitků :D
Řadu jsme si vystáli už tu polední, dorazili jsme tak akorát když byla ještě krátká a odpoledne jsme si do areálu už mohli svobodně nakráčet, zatímco někteří další účastíci stáli oficiální frontu.
Jako uplně první věc v programu jsme navštívili zahájení, tento rok opět poprvé. Přivítal nás jeden z několika mála asijských organizátorů - profesor tělocviku (a musím se přiznat, byl roztomilý). Byli nám představeni maskoti, rozdělení Řádu a Chaosu a puštěno úvodní hudební video (které bylo naprosto super).
Hned po zahájení následovalo Malé divadlo kjógenu. Už od té doby, co jsem na AF přišla poprvé (2012 nebo 2011), jsem toužila kjógen navštívit. Líbilo se mi, ale druhá hra byla o něco lepší než první.
Krátká pauza a hurá na Umění recenze od Greka. Ten, jako vždy, nezklamal
a kromě nových poznatků nás i hodně rozesmál. Chodit na jeho přednášky
je radost. Taky je to jeden z nejžádanějších přednášejících na AF a stojí se na něj kolony (čemuž moc nepomohlo, že mu byl darován sál Morava).
Na první den nám to stačilo, shrabali jsme sestru (která si pobíhala
samostatně) a šli spát.
Na pokoji byla jedna postel pro dva a rozkládací gauč, který si samozřejmě
musela zabrat sestra a mě nezbylo nic jiného, než spát na jedné posteli s kamarádem. Bylo to divné...

Sobota: Vzhledem k tomu, že jsme na AF byli autem, mohli jsme si dovolit přispat si. Začínali jsme Japonským kulturním exportem od Kalisto, následovaném Transmutací pohádek od Angie. Na to se stála fronta jako kráva, ale naštěstí jsme stáli vcelku blízko dvěří a Angie byla v rotundě. Sice jsme přednášku nestihli celou, ale Angie nezklamala. Další na programu byla buď dlooouhá pauza nebo promítání prních čtyř dílů Ouran anime (jediné promítání, které jsme tento rok stihli). Poté, co kamarád zkonstatoval, že odmítá čekat tak dlouho a bylo mu řečeno, že Ouran je basically harémovka, šli jsme tam. A hle, ještě ten večer na pokoji zíral na pát díl.
Následovala hodina a půl pauzy. Rozdělili jsme se a každý za sebe začal prohledáva okolní stánky. To byl taky ten moment, kdy měl Elffi, který tento rok přijel jako zahraniční host (a byl jediný z hostů, kterého jsem znala) a porotce do cosplay soutěže, společně s Calssarou, autogramiádu. Musela jsem si udělat tři kolečka okolo rotundy a stále si připomínat, že tohle může být jediná šance mého života, než jsem se konečně odhodlala k Elffimu přistoupit a začít nějakou tu konverzaci (jak jsem byla nervní, plácala jsem naprosto pitomé otázky) a vyfotit se s ním. Naprosto fajn týpek, vtipný, s krásně modrýma očima. *fangirling*
Následovalo AMV Mortal combat, JRPG neznamená jen Final Fantasy od Alucarda, setra navštívila Elffiho přednášku Men in cosplay (a doteď mi o něm básní, což ale vcelku ráda poslouchám) a všichni spolu jsme to zakončili Jak je důležité znáti
výslovnost "džír".
Metal Gear od Asasireho a Arenotha, kterému se nějak nechtělo vyslovoval "gear" správně a pokoušel se zavést novou
Na pokoji mi bylo řečeno, že Asasire, který se tento rok promenádoval v cosplayi L, si se svým Kirou několikrát na request dali pusu......kde jsem tehdy kurňa byla? (fotka není moje)


Neděle: Nedělní ráno bylo nejlínější, náš program začínal až 10:30 Nagatinou přednáškou Archetypy postav v homoerotické literatuře. Fronta byla moc veliká, sestře se podařilo najít nějakého známého blíže ke vchodu a dostala se dovnitř, my to vzdali a vydali se na stream do sálu B. I přes to, jak se od Nagatiných přednášek kamarád minulý rok distancoval a raději mě opustil, tento rok se na ni se mnou vydal bez problémů a dokonce mu přišla "zajímavá".
Sestra ještě navštívila Co pod cosplay od Myry a Clover a mohli jsme vyrazit domů.
Několikrát jsme zabloudili, dvakrát nás jistí řidiči málem zabili, ale nakonec jsme okolo 16-17 hodiny přijeli.


Celkově mi tento ročník přišel, co se témat přednášek týče, trošku slabší, ale jde vidět, že se každým rokem kvalita conu i organizace zlepšuje. Určitě přijdu i další rok, tentokrát snad konečně s vlastním cosplayem. A ještě lepší by bylo, kdyby se Elffi rozhodl znovu stavit.Více fotek zde.
Pro větší rozlišení fotek je otevřete v nové záložce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama